Tak sobie myślę. Trzeba coś z tym zrobić

Tak sobie myślę. Trzeba coś z tym zrobić Fot. pixabay

Zanim w niedzielę pójdziemy do swoich lokali wyborczych (piszę swoich, bo od lat lokalizacja jest ta sama w Radomsku) może trzeba sobie postawić pytanie: Kto to jest samorządowiec?

Odpowiedzi może być tyle ilu jest mieszkańców w mieście. Moim skromnym zdaniem - samorządowiec, radny to ten człowiek, do którego można podejść i powiedzieć: trzeba coś z tym zrobić, trzeba coś zrobić z chodnikiem na ulicy, trzeba naprawić drogę, bo tędy się nie da jeździć, trzeba pomóc rodzinie, która ledwo wiąże koniec z końcem.

To człowiek, od którego przedsiębiorca może wymagać przygotowania dogodnych warunków do działania i inwestowania, a wszyscy mieszkańcy regionu mają prawo oczekiwać rozwoju gospodarczego miasta, powiatu, województwa.

Zastanawiałeś się czy przynajmniej te kilka cech spełnia kandydat w Twojej dzielnicy? Może po raz pierwszy i ostatni widziałeś go, gdy wrzucał ulotkę do Twojej skrzynki na listy?

Samorządność rozbudziła poczucie tożsamości lokalnej. Integracji regionalnej, dumy z przynależności do małej ojczyzna. Obecnie kandydaci jeszcze o tym pamiętają, ale jako radnym, wójtom czy prezydentom, ulatuje to z pamięci. 

Więcej o:
tak sobie myślę wybory wybory radomsko wybory 2024
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE