Tak sobie myślę. Pstryk! I wyszło szydło z worka

Tak sobie myślę. Pstryk! I wyszło szydło z worka Fot. FB/Anna Milczanowska

Każdy pamięta, lub prawie każdy co powiedział Kmicic do Wołodyjowskiego, gdy widział swoją porażkę z pojedynku z małym rycerzem: „Kończ waść, wstydu oszczędź”.

Zdanie wprowadzenia historycznego. Kmicic gdy został pokonany przez szlachtę laudańską pod dowództwem Wołodyjowskiego, zagroził wysadzeniem posiadłości razem z sobą i porwaną Aleksandrą Billewiczówną. Chcąc tego uniknąć mały rycerz zaproponował mu pojedynek. Jeżeli awanturnik go pokona, odejdzie wolno, bez swoich ludzi oraz dziewczyny.

Moim zdaniem pasuje to jak ulał do naszego prezydenta. Nic innego jak przyznanie się już do przegranej i gotowość poniesienia konsekwencji oraz prośba o pewnego rodzaju łaskę wsparcie, pomoc. Wyszło szydło z worka. Szczerze mówiąc miałem nie lada zagwozdkę. Główkowałem. Kto będzie kandydatem Prawa Sprawiedliwości w Radomsku na prezydenta?

Wszystko się wyjaśniło i to za sprawą jednego zdjęcia. Widać jak na dłoni. Kandydatem PiS w Radomsku na prezydenta drodzy mieszkańcy, jest szczerze oddany no jeszcze nie partyjny kolega poseł Milczanowskiej, Jarosław Ferenc.

Taki pod przykrywką ze Stowarzyszenia Razem dla Radomska. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to odsyłam do zdjęcia rodziny PiS. W roli głownie na pierwszym planie w środku Jarosław Ferenc. Jeszcze do tego tak niefortunnie stanął (niedopatrzenie sztabowców pisowskich), gdyby tak lekko z boku na zdjęciu to można byłoby wyciąć, przyciąć. A tak klapa. Chyba dzisiaj żadne tłumaczenie nie jest potrzebne.

Zastanawiam się co to członkowie „bezpartyjnego” Stowarzyszenia RdR? Też ustawili się już po partyjne legitymacje. Oto dowód w sprawie.

Więcej o:
tak sobie myślę wybory wybory 2024
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE