Tak będzie wyglądać nowa strażnica OSP Strzałków

Tak będzie wyglądać nowa strażnica OSP Strzałków Fot. OSP Strzałków (projekt strażnicy: Tymińska Studio)

Wiadomo już, jak będzie wyglądać strażnica OSP w Strzałkowie, której rozbudowa trwa od kilku miesięcy.

Patrząc na wizualizację (autorem projektu jest Tymińska Studio) obiekt wygląda imponująco. Niewątpliwie poprawią się warunki pracy druhów, ale co również istotne, strażnica będzie wizytówką miejscowości.

Projekt obejmuje rozbudowę, nadbudowę i przebudowę budynku remizy. Dzięki temu kompleks zyska nową część socjalno-dydaktyczno-administracyjną.

- W nowej części będzie pięć boksów garażowych, powstanie nowa klatka schodowa, duży taras, wszystkie systemy i media wykonane zostaną zgodnie z projektem oraz obowiązującymi przepisami. Budynek zyska odwodnienie liniowe, instalację fotowoltaiczną, parkingi oraz zostanie zagospodarowany teren wokół strażnicy – wylicza Michał Olczyk, prezes OSP Strzałków.

- Dla nas jest to bardzo poważny projekt, ogromnie ważne wydarzenie, na pewno długo wyczekiwane. Codziennie przyglądamy się jak zmienia się nasza remiza – dodaje prezes Olczyk.

Zadanie realizowane jest trzyetapowo. Zakończenie prac ma nastąpić do 30 czerwca 2024 roku. Fundusze na rozbudowę strażnicy pochodzą z dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Radomsko. Łączna wartość zadania to 5. 841.017,85. złotych.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków osp strzałków strażnica budowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE