Tajne przez poufne - czyli nie wiem, nie komentuje

Tajne przez poufne - czyli nie wiem, nie komentuje Fot. arch. radomsko24.pl

Już na dniach na sesji Rady Miejskiej w Radomsku, zostanie zaprzysiężony nowy radny Kamil Bugdal. Do rady dostał się po tym, jak rezygnację złożył Paweł Kałdoński, który wybrał służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Bugdal długo nie mógł się zdecydować. Zostać radnym czy nie? Wreszcie decyzję podjął na tak.

W decyzji przyszłego radnego nie byłoby nic interesującego gdyby nie informacja, która dotarła do portalu Radomsko24.pl.

Kamil Bugdal na czas sprawowania mandatu radnego, otrzymał w Centrum Usług Wspólnych (CUW), gdzie do tej pory pracował, urlop bezpłatny. Zainteresowany potwierdził to w rozmowie z portalem. Nowe stanowisko ma być dla niego szykowane w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Podobno trwają stanowiskowe roszady i poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Kamil Bugdal tego nie potwierdza.

Jarosław Ferenc, prezydent Radomska potwierdził, że były dyrektor CUW jest na urlopie bezpłatnym. Gdy pytamy czy przyszły radny miejski jego ugrupowania (Razem dla Radomska) znajdzie stanowisko w PGK odpowiada krótko:

- Nic na ten temat teraz nie mogę powiedzieć

Czy jest to etyczne? W Centrum Usług Wspólnych, Kamil Bugdal otrzymuje urlop bezpłatny, a w PGK stanowisko?

- Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ja przecież obecnie jestem na urlopie bezpłatnym w Urzędzie Miasta w Częstochowie i teraz pełnię urząd prezydenta Radomska - mówi Jarosław Ferenc.

Niczego nowego w interesującym nas temacie nie dowidzieliśmy się w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Na pytanie czy Kamil Bugdal ubiega się o stanowisko w PGK, Izabela Michnowska, wiceprezes spółki mówi:

- Panie redaktorze, nie będę nic komentowała w tym temacie ...

Jak sytuację komentują radni Rady Miejskiej Radomska?

- Nie interesują mnie roszady personalne. Wszystko musi być zgodne z kodeksem pracy - mówi Jacek Gębicz ze Wspólnego Samorządu.

- Myślę, że w tej sytuacji sam zainteresowany powinien udzielić jasnej odpowiedzi, gdy nie ma nic do ukrycia. W rezultacie kiedyś jego pracę ocenią wyborcy - komentuje Rafał Dębski z PO.

- To może kolidować z ustawą o samorządzie - dodaje Andrzej Kucharski, radny PiS.

Jednym słowem trzeba czekać. Po pierwsze na objęcie mandatu przez Kamila Bugdala, a później życie pokaże.

Więcej o:
kamil bugdal kamil bugdal raddny kamil bugdal radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE