Szumowski zaapelował o trzymanie się reguł sanitarnych mimo luzowania obostrzeń

Szumowski zaapelował o trzymanie się reguł sanitarnych mimo luzowania obostrzeń

- Apeluję o ścisłe trzymanie się reguł sanitarnych, w zakładach fryzjerskich czy kosmetycznych nie może być czynnej poczekalni, umawiajmy się na konkretną godzinę, na konkretną wizytę; bardzo dużo od nas zależy - mówił w środę 13 maja, minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W środę premier wraz z szefami reosrtów zdrowia i edukacji przedstawili kolejny etap odmrażania gospodarki. Poinformowali m.in., że od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie, ale w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Szumowski zwracał uwagę na konieczność zachowania reżimu sanitarnego mimo poluzowania kolejnych obostrzeń.

- Apeluję o trzymanie się ścisłe tych reguł, choćby takich, że w zakładach fryzjerskich czy kosmetycznych nie może być czynnej poczekalni, nie możemy siedzieć i czekać tam w tłumie osób obcych, umawiajmy się na konkretną godzinę, na konkretną wizytę - powiedział.

Dodał, że nie można będzie też siedzieć w tłumie w restauracji czy kawiarni. Wskazywał jednocześnie na zasady zachowania bezpieczeństwa: konieczność noszenia maseczek lub przyłbic w salonach kosmetycznych i w gastronomii oraz zachowanie odległości między ludźmi, m.in. siedzącymi przy stolikach w restauracjach.

- Drugi aspekt, oczywiście, to jest szybkie wyłapywanie osób chorych, szybkie wyłapywanie osób, które są zarażone wirusem - podkreślił Szumowski.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus powiat radomszczański sanepid sanepid radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE