Sztuka rysowania karykatur

Sztuka rysowania karykatur

8 sierpnia w Miejskiej Bibliotece w Radomsku zorganizowano warsztaty karykatury i rysunku satyrycznego dla dzieci, ze znanym rysownikiem i karykaturzystą Dariuszem Pietrzakiem.

Na warsztaty przybyła spora grupa dzieci zainteresowanych tworzeniem karykatur. Na samym początku prowadzący zaprezentował dzieciom dzieła m.in. słynnego malarza i rysownika Hieronima Boscha, francuskiego malarza, rysownika i rzeźbiarza Honoré Daumier, włoskiego malarza i architekta Leonarda da Vinci oraz wiele innych rysunków, w tym również swoich. Artysta przedstawia na nich wizerunki światowych polityków, jak prezydent Rosji oraz znane polskie gwiazdy, jak Agnieszka Chylińska, czy Kuba Wojewódzki. Po krótkim wyjaśnieniu, od czego zacząć rysować postać, jak budować proporcje, dzieci zabrały się za tworzenie własnych dzieł. Nie trzeba było długo czekać na efekty, bogata wyobraźnia dzieci pozwoliła im stworzyć naprawdę ciekawe karykatury.

Dariusz Pietrzak rysuje karykatury, rysunki satyryczne, komiksy, ilustracje, jest też twórcą filmów animowanych. Rysuje głównie na żywo, na imprezach i festiwalach. Nagrodzony wieloma nagrodami, m.in. 1 nagroda na 1 Polanickim Biennale Rysunku Satyrycznego z 2013 roku. Brał udział w wystawach krajowych i międzynarodowych. A od 2011 roku rysuje autorskie, humorystyczne filmy animowane.

Więcej o:
warsztaty karykatury miejska biblioteka w radomsku wakacje 2018
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE