Sztuczne lodowisko na Rozalce jeszcze w listopadzie (aktualizacja)

Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach projektu „Możemy więcej” w Radomsku powstanie sztuczne lodowisko. Przyczyni się ono do rewitalizacji i zmiany wizerunku dzielnicy.

foto ilustracyjne. sxc.hu/mjwZ inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach projektu „Możemy więcej” w Radomsku powstanie sztuczne lodowisko. Przyczyni się ono do rewitalizacji i zmiany wizerunku dzielnicy w obrębie ulic: Św. Rozalii, Kolejowej i Zgody.

Lokalizacja lodowiska została zaplanowana na terenie tych ulic, które umownie nazywane są „Trzema podwórkami”. Nie jest to miejsce przypadkowe, ponieważ na tym terenie realizowany jest w ramach wzmocnienia działań środowiskowych Program Aktywności Lokalnej. Program ten jest odpowiedzią na zidentyfikowaną wśród mieszkańców Radomska potrzebę utworzenia miejsca, gdzie aktywnie będą oni mogli spędzić czas. Lodowisko powstanie na terenie parkingu należącego do PSB Mrówka, przy ul. Św. Rozalii 6.

MOPS zaprasza mieszkańców na sztuczne lodowisko od 28 listopada do 27 grudnia. Co najważniejsze – jazda na łyżwach będzie możliwa nieodpłatnie. Koszty jego funkcjonowania pokrywa bowiem Europejski Fundusz Społeczny oraz firma PBU „Wiktor” sp. jawna.

 

Aktualizacja

Przy lodowisku będzie działać także wypożyczalnia. A jak poinformował nas Urząd Miasta - być może uda się, aby lodowisko funkcjonowało dłużej - obecnie trwają rozmowy ze sponsorami.

Więcej o:
lodowisko św. rozalii mops możemy więcej pbu wiktor rewitalizacja wizerunek dzielnicy trzy podwórka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE