Szpitalne oddziały z Pławna wreszcie przeniesione do Radomska

Obydwa oddziały szpitalne działające do tej pory w Pławnie (zakaźny i chorób płuc) funkcjonują już w obiekcie Szpitala Powiatowego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku.

foto:archiwum Radomsko24.plObydwa oddziały szpitalne działające do tej pory w Pławnie (zakaźny i chorób płuc) funkcjonują już w obiekcie Szpitala Powiatowego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku.

Oddział zakaźny został przeniesiony do wyremontowanych pomieszczeń w szpitalnym zapleczu, natomiast oddział pulmonologiczny i gruźliczy - do głównego budynku szpitala. - Przeniesienie oddziałów z Pławna do Radomska wpłynie korzystnie na poprawę sytuacji finansowej placówki oraz jakość udzielanych świadczeń medycznych - mówi Beata Pokora, członek Zarządu Powiatu. - Zmniejszą się koszty transportu pacjentów, czy materiałów - dodaje.

Obiekt po byłej pralni został zmodernizowany i dostosowany do nowych warunków wynikających z „Rozporządzenia Ministra Zdrowia” w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Inwestycja była finansowana po 50% z budżetu państwa i powiatu. Łączny koszt to prawie 3 mln zł. Ponadto na przygotowanie oddziału gruźliczego przy oddziale pulmonologii powiat musiał wydać ponad 290 tys. zł.

Warto dodać, że zabytkowy dworek poszpitalny w Pławnie po raz kolejny ma być wystawiony na sprzedaż. Przetarg odbędzie się pod koniec listopada.

Więcej o:
szpital oddziały remont przenosiny starostwo powiatowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE