Szpital w Radomsku stawia na OZE. Będzie też nowa aparatura

Szpital w Radomsku stawia na OZE. Będzie też nowa aparatura Fot. wizualizacja nowej pracowni TK

Rozpoczęty w 2023 r. projekt pn.: „Budowa odnawialnych źródeł energii elektrycznej dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Radomsku” nabiera rozpędu.

Trwa postępowanie przetargowe a jego ostatnim akcentem będzie montaż układów fotowoltaicznych o mocach 441,375 kWp oraz 180,830 kWp za kwotę szacunkową 3 750 000,00 zł (2 799 922,00 zł będzie pochodziło z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi).

Za kwotę 4 887 072,00 zł w ramach Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostanie zainstalowany nowy aparat Tomografii Komputerowej wraz z modernizacją dotychczasowych pomieszczeń. 20 marca 2024 szpital podpisał umowę na realizację tej inwestycji z firmą TMS Sp. z o.o. z Warszawy (na zdjęciu wizualizacja nowej pracowni TK). Projekt będzie realizowany w ramach umowy z Ministerstwem Zdrowia.

Placówka rozpoczęła również działania w kierunku utworzenia w szpitalu własnej pracowni Rezonansu Magnetycznego. Szpital wystąpił już do Organu Założycielskiego o wyrażenie zgody na rozszerzenie zakresu realizowanych świadczeń medycznych jak również zakup aparatu RM. Szacunkowy koszt tego zadanie to kwota 7 mln zł.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko inwestycja oze odnawialne źródła energii dofinansowanie projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE