Szpital w Radomsku rozbuduje instalację tlenową

Szpital w Radomsku rozbuduje instalację tlenową

Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał środki finansowe z Ministerstwa Zdrowia na realizację zadań inwestycyjnych w zwalczaniu epidemii wirusa SARS-CoV-2. W ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 sfinansowane zostanie zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa instalacji tlenowej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku w związku z COVID-19”.

W ramach inwestycji wykonane zostaną nowe przyłącza tlenowe dla potrzeb m.in. Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, Zakładu Pielęgancyjno-Opiekuńczego czy też Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.

Całkowity koszt zadania został wyceniony na 400 tys. złotych, z czego 380 tys. złotych to środki przekazane przez Ministerstwo Zdrowia.

- Modernizacja instalacji tlenowej pozwoli na zwiększenie liczby łóżek tlenowych podłączonych do sieci centralnej w wyżej wymienionych oddziałach szpitalnych a także dostosowanie jej do zwiększonych przepływów tlenowych niezbędnych przy leczeniu pacjentów z COVID-19 w szczególności korzystania z urządzeń do tlenoterapii typu high–flow – czytamy w komunikacie radomszczańskiego szpitala.

Realizacja zadania umożliwi rozbudowę instalacji tlenowej w ramach oddziałów szpitalnych, które do tej pory korzystały wyłącznie z tlenu podawanego za pomocą butli tlenowych.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko instalacja tlenowa rozbudowa inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE