Szpital w Radomsku przejął ratownictwo medyczne

Szpital w Radomsku przejął ratownictwo medyczne

Równo o północy na ulice województwa łódzkiego wyjechało 105 zespołów ratownictwa medycznego, które należeć będą wyłącznie do publicznych dysponentów. Tym samym Szpital Powiatowy w Radomsku, będzie odpowiadał za usługi w zakresie ratownictwa medycznego na terenie powiatów radomszczańskiego i pajęczańskiego.

- Wczoraj wieczorem (31 marca – red.) w pomieszczeniach pogotowia zorganizowano odprawę załóg, na której obecni byli również przedstawiciele dyrekcji szpitala. Starosta Beata Pokora, która wraz z wicestarostą Jakubem Jędrzejczakiem, członkiem Zarządu Powiatu Fabianem Zagórowiczem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Zygmą, złożyli życzenia ratownikom medycznym a także przekazali drobne upominki dla rozpoczynających dyżur załóg – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w szpitalu.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi z 54 zespołami ratownictwa medycznego jest największym dysponentem w naszym województwie.

Szpital Powiatowy w Radomsku będzie dysponentem 7 zespołów ratownictwa medycznego. Na terenie dwóch powiatów radomszczańskiego i pajęczańskiego.

W pogotowiu będą: dwie karetki w Radomsku (specjalistyczna i podstawowa) dwie w Pajęcznie, po jednej w Przedborzu, Żytnie i Działoszynie (w Działoszynie w godz. 8-20). Szpital oddał do dyspozycji pogotowia pięć zakupionych w tym roku karetek oraz dwie karetki, będące już w zasobach szpitalnych.

W radomszczańskim pogotowiu pracuje obecnie 73, a docelowo będzie to 100 ratowników medycznych oraz 10 lekarzy.

- Jestem przekonana, że praca zespołów ratownictwa medycznego wpłynie na poprawę jakości usług medycznych i poprawi zaufanie mieszkańców naszego powiatu do służby zdrowia – mówi starosta Beata Pokora.

Więcej o:
karetka szpital powiatowy radomsko ratownictwo medyczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE