Szpital w Radomsku planuje inwestycje za 10 mln złotych

Szpital w Radomsku planuje inwestycje za 10 mln złotych

Podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego, które odbyło się w czwartek 22 lutego, radni wysłuchali m.in. informacji na temat sytuacji finansowej radomszczańskiego szpitala.

Radni wysłuchali wstępnych informacji na temat sytuacji finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Pro Familia” oraz Szpitala Powiatowego w Radomsku. Obie placówki za 2023 r. wykazały zyski. Na 2024 rok szpital planuje inwestycje o wartości sięgającej 10 mln zł (m.in. zakup tomografu komputerowego i budowę farmy fotowoltaicznej na potrzeby produkcji prądu dla placówki).

Komisja zaakceptowała projekt zmian w statucie Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach zakładających rozszerzenie usług o opiekę nad kobietami. Z przeprowadzonego rozeznania rynku wynika, że w naszym regionie jest duże zainteresowanie umieszczeniem w placówce potencjalnych podopiecznych. Pomieszczenia dla kobiet powstaną w wydzielonej części budynku, a docelowo w jednym z osobnych budynków na terenie DPS.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko inwestycje komisja zdrowia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE