Szpital w Radomsku otrzymał dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Szpital w Radomsku otrzymał dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Prewencyjnego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. na realizację projektu w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Zadanie prewencyjne mające na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną obejmowało dofinansowanie działań przyczyniających się do poprawy zdrowia społeczeństwa, wydłużenia życia ludzkiego oraz zmniejszenia liczby zachorowań i wypadków przy pracy personelu medycznego zatrudnionego w SOR – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

W ramach projektu zakupiono wózek transportowy firmy Stryker za łączną kwotę 15 091,19 zł z czego wsparcie finansowe z PZU wyniosło 15 000,00 zł, natomiast pozostałe 91,19 zł stanowi wkład własny szpitala.

Celem głównym projektu będzie poprawa bezpieczeństwa pacjentów hospitalizowanych w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracującego w oddziale personelu medycznego.

- Osiągnięcie tego celu będzie możliwe poprzez realizację celu bezpośredniego jakim jest zmniejszenie liczby wypadków personelu medycznego (głównie urazów rąk i nóg) oraz obciążeń układu ruchu wynikających z użycia nie w pełni sprawnych i mniej zaawansowanych technicznie wózków będących na stanie oddziału – informuje radomszczański szpital.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko dofinansowanie pzu dotacja poprawa bezpieczeństwa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE