Szpital Powiatowy w Radomsku z nowym echokardiografem

Szpital Powiatowy w Radomsku z nowym echokardiografem Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku zakończyła się kompleksowa modernizacja Pracowni USG Serca, funkcjonującej w ramach Oddziału Kardiologicznego. W odnowionej pracowni zainstalowany został także nowy sprzęt medyczny - nowoczesny echokardiograf.

Wartość zakupionego aparatu wyniosła 270 995.84 tys. zł i została sfinansowana w znacznym stopniu ze środków budżetu państwa (wartość dofinansowania - 250 000,00 zł).

Echokardiograf to urządzenie służące do badania struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Umożliwia nieinwazyjną ocenę serca, a także ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych oraz przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, w tym dużych naczyń sercowych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) i naczyń wieńcowych.

Nowoczesny echokardiograf został zakupiony w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021, a konkretnie z zadania doposażenia w aparaty USG z możliwością echokardiografii celem diagnozowania i leczenia chorób układu krążenia w roku 2021.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko echokardiograf usg kardiologia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE