Szpital Powiatowy w Radomsku walczy z COVID-19. Zdalne posiedzenie Komisji Zdrowia

Szpital Powiatowy w Radomsku walczy z COVID-19. Zdalne posiedzenie Komisji Zdrowia Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

We wtorek, 24 listopada obradowała zdalnie Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego. Szpital Powiatowy w Radomsku przekazał radnym raport na temat sytuacji epidemiologicznej i leczenia pacjentów z COVID-19.

Szpital dysponuje 143 łóżkami dla osób zakażonych koronawirusem. Na mocy decyzji Wojewody Łódzkiego z 6 listopada 2020 r. zobligowany został do zapewnienia kolejnych miejsc potrzebnych do leczenia osób z COVID-19: 8 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem, możliwością tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dodatkowo dla pacjentów zakażonych koronawirusem znajdujących się w Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym, Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziale Dziecięcym z Izbą Przyjęć szpital zapewnił 6 kolejnych łóżek z możliwością podłączenia respiratorów.

Obecnie placówka posiada 50 respiratorów, w tym 16 stacjonarnych, 17 stacjonarno-transportowych, 1 - do wentylacji nieinwazyjnej, 16 - transportowych. Urządzenia są w ciągłym użyciu.

Celem zabezpieczenia dodatkowego sprzętu medycznego niezbędnego do hospitalizacji pacjentów z COVID-19 w przekształconych oddziałach Szpital Powiatowy zwrócił się de agencji Rezerw Materiałowych (za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego) o wydanie 3 dodatkowych respiratorów i 3 kardiomonitorów. Ten sprzęt trafił już do naszej lecznicy.

Szpital Powiatowy w Radomsku prowadzi ciągły monitoring wykorzystywanego sprzętu medycznego używanego w poszczególnych jednostkach organizacyjnych placówki. Jak zapewnia dyrektor szpitala, w przypadku konieczności zabezpieczenia dodatkowego sprzętu medycznego placówka zwróci się do Wojewody Łódzkiego o zabezpieczenie dodatkowej aparatury medycznej z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

4 listopada Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego został wpisany na listę laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS-COV-2 metodą PCR przy pomocy zakupionego analizatora GeneXpert. To znacznie wzmocniło potencjał diagnostyczny w kierunku SARS-COV-2 w południowej części województwa łódzkiego. Laboratorium pracuje już w pełnym zakresie.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko szpital radomsko komisja zdrowia rada powiatu radomszczańskiego koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE