Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał certyfikat akredytacyjny MZ

Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał certyfikat akredytacyjny MZ Fot. J. Paszewski

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej, udzieliła akredytacji Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku w formie certyfikatu akredytacyjnego w zakresie działalności zakładu leczniczego: Szpital Wielospecjalistyczny.

W wyniku dokonanej oceny punktowej radomszczański szpital uzyskał 82 proc. możliwej do uzyskania liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych określonych obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2010 r. w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali.

- Warto podkreślić, że akredytacja jest najbardziej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń medycznych. Jest ona postrzegana jako jeden z elementów wyróżniających dany szpital na rynku usług medycznych. Podstawową ideą akredytacji jest dobrowolne poddanie się placówki zewnętrznej ocenie w oparciu o ustalone i jawne kryteria. Proces oceny jest rygorystyczny i realizowany przez niezależnych wizytatorów kierowanych do poddających się dobrowolnej ocenie placówek przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia-jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Aktualnie tylko 181 szpitali może pochwalić się posiadaniem Certyfikatu Akredytacyjnego.

- Tym bardziej czujemy się dumni, że możemy dołączyć do zaszczytnego grona placówek medycznych posiadających akredytację, a tym samym stale doskonalić realizowane przez naszą jednostkę usługi medyczne. Uzyskanie Certyfikatu Akredytacyjnego jest dla nas zobowiązaniem do dalszego dbania o wysoką jakość świadczonych usług medycznych a także poprawę bezpieczeństwa naszych Pacjentów, zwłaszcza w czasie obfitującym w nowe i coraz trudniejsze wyzwania mające miejsce w świecie medycznym – informuje radomszczański szpital.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko certyfikat akredytacja certyfikat akredytacyjny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE