Szpital Powiatowy w Radomsku ma dwa nowe ambulanse

Szpital Powiatowy w Radomsku ma dwa nowe ambulanse Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Niezawodne i sprawne ambulanse to niezbędne narzędzie do pracy zespołów ratownictwa medycznego, których zadaniem jest zabezpieczenie pacjenta i przewiezienie go do właściwego szpitalnego oddziału ratunkowego. To zdecydowanie najnowocześniejsze pojazdy, jakimi będą dysponowali ratownicy medyczni z Radomska.

Karetki są dostosowane do aktualnych standardów, zamontowano w nich też dodatkowe oświetlenie, przez co będą bardziej widoczne na drodze. Karoseria nowych ambulansów ma żółty kolor, co wychodzi naprzeciw wytycznym Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie.

Zakup pozwoli odnowić posiadany tabor ambulansów medycznych. Pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone karetki działające w systemie ratownictwa medycznego. Trwa przygotowywane nowych ambulansów do pracy, tak aby za kilkanaście dni mogły wyjechać na ulice powiatu radomszczańskiego i pajęczańskiego.

Ambulanse kosztowały ponad 960 tysięcy złotych. Szpital kupił je za pieniądze z własnego budżetu oraz środków pozyskanych w ramach dotacji z miasta Radomska.

Informacja: Szpital Powiatowy w Radomsku

Więcej o:
Szpital Powiatowy w Radomsku ma dwa nowe ambulanse
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE