Szlachetna Paczka: Wolontariusze z Radomska proszą o pomoc w zbiórce dla jednej z rodzin

Szlachetna Paczka: Wolontariusze z Radomska proszą o pomoc w zbiórce dla jednej z rodzin Fot. Sebastian Nems

Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka, która co roku pomaga potrzebującym rodzinom, zwracają się do mieszkańców Radomska o wsparcie jednej z nich. Na portalu zrzutka.pl założyli zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc Oli i Tomkowi - parze, która zmaga się z wieloma trudnościami.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Radomska postanowili im pomóc i zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- W ramach akcji Szlachetna Paczka organizujemy zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc Wspaniałej Rodzinie. Liczy się każdy najmniejszy gest. Z całego serca zapraszam Was do włączenia się, wspólnie możemy pomóc Oli i Tomkowi. Zostało niewiele czasu - zaledwie kilka dni. kochani razem możemy wiele – napisali wolontariusze.

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę, wejdź na stronę Pomoc dla wspaniałej rodziny i wpłać dowolną kwotę.

Opis rodziny

Pani Aleksandra i pan Tomasz próbują ułożyć sobie życie po rozwodach. Wychowują wspólnie troje dzieci ( w tym dwoje dzieci kobiety - z pierwszego małżeństwa), jednak mężczyzna posiada również troje swoich dzieci z poprzedniego związku, na które płaci alimenty. Na co dzień pracuje jako kierowca, starsi chłopcy chodzą do szkoły, pani Aleksandra przebywa na urlopie wychowawczym. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej ze względu na dawne zobowiązania finansowe, które partnerzy muszą spłacać do chwili obecnej. Przed urodzeniem ostatniego dziecka kobieta pracowała na całym etacie w handlu, komornik nie zajmował wynagrodzenia pana Dariusza. Pani Aleksandra planuje wrócić do pracy na cały etat, poszerza swoje umiejętności zawodowe- w ostatnim roku ukończyła kurs instruktora fitness i zumby. Angażuje się życie lokalnej społeczności, poświęca czas na pracę w wolontariacie. Marek ładnie rysuje, Irek dobrze gra w piłkę nożną.

Pani Aleksandra na co dzień zajmuje się najmłodszym synem, który urodził się z porażeniem stawu barkowego, co wymaga rehabilitacji i ćwiczeń. Kobieta próbowała od września posyłać dziecko do żłobka, jednak ze względu na jego liczne infekcje, musiała tego zaniechać. W opiece nad dzieckiem nie może liczyć na pomoc rodziny i partnera, który najczęściej jako zawodowy kierowca jest w trasie, ponieważ pracuje na cały etat. Raz w tygodniu wieczorami pani Aleksandra dorabia jako instruktor zumby i fitness. Najstarszy syn cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej, dlatego został przez matkę zapisany na terapię uzależnień. Kobieta ma ostatnio problemy ze zdrowiem - przeszła zabieg na nietrzymanie moczu i czeka ją w najbliższej przyszłości następny. Wszystkie powyżej wymienione trudności pogorszyły sytuację finansową rodziny. Suma jej przychodów wynosi 7238 zł, wydatki stanowią 3425 zł, zatem miesięczny dochód na jednego członka rodziny to 763 zł. W wolnym czasie dzieci odwiedzają swojego ojca, lubią grać na komputerze, najmłodszy syn bawi się autami. Pani Aleksandra poświęca wolne chwile działalności społecznej. Docenia, że ma dzieci i w związku z tym dla kogo żyć. Marzy, aby wreszcie wyjść na prostą.

Więcej o:
szlachetna paczka szlachetna paczka radomsko pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE