Szlachetna Paczka 2022 w Radomsku. Trwa weekend cudów

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Wszystkie rodziny z bazy Szlachetnej Paczki znalazły darczyńców. Od soboty wolontariusze przekazują paczki z darami do ponad 15 tysięcy potrzebujących rodzin. W Radomsku rodzin, które otrzymają pomoc jest 20 – tylu również jest wolontariuszy. Sztab Szlachetnej Paczki w Radomsku mieści się w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych.

W sobotę, 10 grudnia w Sztabie Szlachetnej Paczki już od rana dużo się dzieje, darczyńcy przywożą zrobione przez siebie paczki, tutaj są magazynowane i dalej przekazywane do rodzin, które na nie czekają. W tym roku w powiecie radomszczańskim obdarowanych zostanie 20 rodzin.

- Atmosfera jest szalona, jest cudownie, radośnie, wzruszająco. Miło nam, że ci darczyńcy zostają z nami na chwilę, napiją się ciepłej herbaty i kawy, zjedzą coś. Porozmawiamy o rodzinach, którym pomagają. Dużo darczyńców jedzie też z nami do tych rodzin, które wyraziły na to zgodę – mówi Kamil Głąb, lider Szlachetnej Paczki w Radomsku.

Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńców, wolontariuszy, partnerów biznesowych i przyjaciół. Razem poruszają wielką machiną dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że są tacy ludzie, którzy chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem – tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskuje nadzieję. Szlachetna Paczka dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym.

- Zdecydowaliśmy się na to by zostać darczyńcami pierwszy raz, trudno jest obojętnie – przy tych informacjach jakie są obecnie w telewizji – przejść wobec problemów innych. My pomagamy 74-letniej pani Zofia. Potrzebna była żywność, chemia i najważniejsze to tapczan. Jeszcze tak od siebie chcemy zorganizować opał – mówiła pani Wioletta, która wraz z rodziną jest jednym z darczyńców Szlachetnej Paczki.

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki to wyjątkowy czas w roku. W dniach 10–11 grudnia wolontariusze pukają do drzwi najbardziej potrzebujących i przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców, która odpowiada na konkretne potrzeby. To moment pełen emocji, wzruszeń i radości.

Szersza relacja z Weekendu Cudów w piątkowym (16 grudnia) z Serwisie Flesz Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko szlachetna paczka radomsko szlachetna paczka 2022 radomsko weekend cudów szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE