Szlachetna Paczka 2022 w Radomsku. Dzień drugi

Fot. Klaudia Gajda

Trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w niedzielę ponownie wyruszyli w drogę, kolejne rodziny otrzymują prezenty przygotowane przez darczyńców. Z naszą kamerą zawitaliśmy do jednej z rodzin, która została obdarowana. Pani Sylwia wraz z mężem Sławomirem i trzema córkami zgodzili się by media towarzyszyły im w tym wzruszającym czasie

Do rodziny trafiło kilkadziesiąt paczek, wśród nich najważniejszy podarunek nowa pralka a do tego żelazko i laptop. To tylko trzy z wymienionych prezentów, a było ich zdecydowanie więcej. Dziewczynki prosiły o nowe kurtki i kosmetyki, a najmłodsza ośmioletnia pociecha marzyła o lalce Barbie.

- Dziwi mnie to, że w tych czasach kiedy jest tak ciężko, to jednak ludzie i tak pomagają jeden drugiemu. To bardzo cieszy. Dziękujemy – mówił pan Sławomir.

Darczyńcami paczki dla tej rodziny byli uczniowie, nauczyciele ale i cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

- Jest to dla mnie ogromne wzruszenie, to dzień kiedy cieszą się inni, że zrobiliśmy coś dobrego. To było coś malutkiego, to nie było wielkim kosztem, a radość była niesamowita i po to właśnie się to robi – mówiła Renata Langier, nauczycielka w II LO w Radomsku, jedna z inicjatorek stworzenia Szlachetnej Paczki w szkole.

Jak jest historia tej rodziny?
Kilka lat temu, po ciężkiej walce i dążeniu do własnego dobra rodzinie udało się powstać i zmienić swoje życie. Pani Sylwia otworzyła własną działalność, która dzięki jej umiejętnością i wsparciu rodziny prężnie działała. Pan Sławomir opiekował się dorastającymi córkami, dając żonie możliwości spełniania swoich marzeń. Niestety w wyniku pandemii rodzina musiała podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Pani Sylwia była zmuszona zawiesić działalność przez malejącą ilość klientów i rosnące koszty własnej działalności. Dziś pani Sylwia, próbując ratować rodzinę, aby mieć za co żyć pracuje w sklepie spożywczym. Pan Sławomir, szukając pracy, dba o dom, który własnymi możliwościami stara się remontować, by zapewnić przyszłość córką Sandrze, Alicji i Oliwii.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko szlachetna paczka radomsko szlachetna paczka 2022 radomsko weekend cudów szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE