Szlachetna Paczka 2021 w Radomsku. Trwa weekend cudów

Fot. Klaudia Gajda

Weekend cudów rozpoczął się w sobotę – 11 grudnia i potrwa do końca niedzieli. W ciągu tych dwóch dni, z pomocą wolontariuszy do najbardziej potrzebujących rodzin trafi przygotowana przez darczyńców pomoc. Także w Radomsku podarunki będą trafiać do rodzin oczekujących pomocy. Magazyn Szlachetnej Paczki zlokalizowano już po raz kolejny w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Wszystkie 29 rodzin z Radomska ma swoich Darczyńców i otrzymają pomoc. Wśród potrzeb przeważa opał, żywność i środki czystości ale także sprzęt taki jak pralka, w tym roku wśród potrzeb pojawiło się też np. łóżko. W tym roku rodzinom z Radomska pomaga 18 wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to tzw. Mądra Pomoc, nie chodzi o to by raz do roku stać się Mikołajem i rozdać prezenty, w tej akcji ideą jest to by poprzez otrzymanie Paczki od darczyńcy zmienił się los rodziny, by będzie temu co w paczce jest mogła zacząć żyć lepiej. W Weekend Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami.

- Pomoc ma na celu to aby ci ludzie starali się podnieść z obecnej, trudnej, sytuacji - mówi Kamil Głąb, Lider Szlachetnej Paczki w Radomsku.

Wśród obdarowanych była m.in. pani Zdzisława z Przybyszowa, której mąż wymaga całodobowej opieki. Kobieta jest w cieżkiej sytuacji finansowej ponieważ oboje z mężem mają skromne emerytury. A koszty związane z rehabilitacją, lekami, specjalistycznym sprzętem są wysokie. Najbardziej wyczekianym prezentem ze Szlachetnej Paczki był koncentrator tlenu, opał oraz blender.

- Chciałam mężowi gotować zupki, ale nie mam pieniędzy na blender, żeby gotować rosołki, mięsko, warzywka i ziemniaczki, żeby to wszystko zblendować i żeby mu to podawać przez PEG - mówi pani Zdzisława.

Kto w tym roku włączył się w tworzenie Szlachetnej Paczki?

Osoby prywatne (14 rodzin), I LO Radomsko (2 rodziny), Ardagh Metal Beverage, Spincel Sp. z o.o., II LO Radomsko, Klub 11i1, Szkolne Koło PCK przy II LO Radomsko, PSP Lgota Wielka, Winiary (2 rodziny), PSP nr 7 Radomsko, Zespół Szkolno-Przedszkolny Gorzędów, PSP Jedlno, Zespół Szkolno-Przedszkolny Stobiecko Szlacheckie, PSP nr 9 Radomsko. Do paczki skompletowanej przez Lidera radomszczańskiej Szlachetnej Paczki Kamila Głąba włączył się Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, Agencja K Max, Drukarnia Kamińskich.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
szlachetna paczka radomsko radomsko 2021 szlachetna paczka szlachetna paczka 2021 radomsko radomsko 2021 paczka mądra pomoc wolontariusze radomsko 2021 elektryk szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE