Szkoły z powiatu radomszczańskiego na Turnieju Ligi Robotów

Szkoły z powiatu radomszczańskiego na Turnieju Ligi Robotów Fot. nadesłane przez Anetę Bogdan

Trzy szkoły z powiatu radomszczańskiego brały udział III Regionalnym Turnieju Ligi Robotów w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczepocicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzejowicach wzięły udział w ogólnopolskim turnieju robotycznym.

Rywalizacja obejmowała trzy konkurencje: transport klocków do magazynu z wykorzystaniem wcześniej skonstruowanego robota z Lego, przejazd określoną trasą i przebycie jak najdłuższego toru jazdy.

- Świetnie mieć w powiecie radomszczańskim zaangażowanych nauczycieli. Grzegorz Ciepielewski, Seweryn Gryglewski, Ania Nowak, to nauczyciele, którzy potrafią zainspirować uczniów i stwarzać możliwości ich rozwoju. Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły i cieszymy się ze spotkania - mówi Aneta Bogdan edukatorka z projektu Laboratoria Przyszłości.

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Ten turniej oparty jest na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. Projekt daje możliwość połączenia najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii oraz technologii, aby przez aktywne zaangażowanie uczniów, odkrywać ich talenty i pasje.

Więcej o:
Szkoły z powiatu radomszczańskiego na Turnieju Ligi Robotów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE