Szkoły ponadgimnazjalne się promują. Zobacz jak

Radomszczańskie szkoły ponadgimnazjalne na wielu różnych 'frontach' walczą o pozyskanie gimnazjalistów. Wykorzystują do tego dni otwarte, filmy promujące i inne akcje, prowadzone m.in. w Internecie.

Radomszczańskie szkoły ponadgimnazjalne na wielu różnych 'frontach' walczą o pozyskanie gimnazjalistów. Wykorzystują do tego dni otwarte, filmy promujące i inne akcje, prowadzone m.in. w Internecie.

Dni otwarte to już standard w walce o nowych uczniów. Z biegiem lat zmienia się jednak forma tych imprez - już nie jest to tylko okazja do pokazania wnętrza szkoły i listy klas, które powstaną w szkole. Dni Otwarte to również - a może przede wszystkim - pokazanie gimnazjalistom, że dana szkoła jest nowoczesna i przyjazna uczniom, a nauka w niej to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność. Dlatego też np. w II LO podczas dnia otwartego zaplanowano Dzień Hobbysty. Licealiści zaprezentują wtedy swoje pasje, a istniejące w szkole grupy artystyczne zaprezentują swoje umiejętności.

 

W ostatnich latach popularne stały się filmy promujące szkoły. Nasze radomszczańskie placówki nie są gorsze i również takie przygotowały. Możecie je zobaczyć poniżej. W filmach uczniowie i nauczyciele prezentują swoją ofertę i podkreślają korzyści, jakie niesie za sobą nauka w danej szkole.

 

Film promocyjny - Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Film promocyjny - II Liceum Ogolnokształcące

Film promocyjny - Zepół Szkół Elektryczno-Elektronicznych

Film promocyjny - Zespół Szkół Ekonomicznych

 

Kolejnym działaniem, które możemy obserwować m.in. na portalu Facebook, są niestandardowe działania prowadzone przez szkoły. Na fanpage'u I LO możemy co jakiś czas obserwować nowe zdjęcia prezentujące uczniów i nauczycieli z oryginalnymi tabliczkami, na których znajdziemy takie napisy jak „Keep calm and love I LO" czy "I LO to nie szkoła - to styl życia". Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych natomiast postanowili zaprezentować zawody, których można się nauczyć w ich szkole, w niecodzienny sposób:

Jak się Wam podoba promocja radomszczańskich szkół? Jeśli umknął nam jakiś film promujący lub ciekawe działania podejmowane przez szkoły - piszcie w komentarzach!

Więcej o:
szkoły ponadgimnazjalne promocja edukacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE