Szkoły i przedszkola gotowe na rok szkolny 2017/18

Szkoły i przedszkola gotowe na rok szkolny 2017/18 Fot. UM Radomsko

Zakończyły się przeglądy związane z przygotowaniem szkół i przedszkoli do rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Komisja oceniła postęp realizacji prac i zaleceń wynikających z rocznych oraz pięcioletnich przeglądów i potrzeb remontowych placówek.

Komisja w składzie Małgorzata Krupska - naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Danuta Jankowska - pracownik ds. budowlanych, Kamil Bugdal - dyrektor Centrum Usług Wspólnych rozpoczęła od kontroli postępu prac w przedszkolach, a  następnie przeszła do pozostałych placówek.

- Wszystkie przedszkola są przygotowane na przyjęcie dzieci. Ostatnie remonty toczą się w przedszkolu nr 3 przy ul. Sierakowskiego, gdzie będzie uruchomiona dodatkowa grupa. Natomiast jeśli chodzi o szkoły, to wszystkie są gotowe na przyjęcie uczniów 4 września,  oprócz szkół podstawowych nr 3 i 5, gdzie trwają prace przy termomodernizacji budynków. Prace remontowe wewnątrz są zakończone. Mamy także zapewnienie od wykonawcy, że front budynków będzie wykończony tak, aby dzieci mogły bezpiecznie dostać się do szkoły. W pozostałych placówkach trwają ostatnie prace porządkowe, takie jak mycie podłóg czy okien – wyjaśnia naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

info: UM Radomsko

Więcej o:
szkoły przedszkola urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE