Szkolne remonty

Zarówno szkoły, których organem prowadzącym jest powiat, jak i miasto, nie były w wakacje puste. W wielu radomszczańskich szkołach wakacje spędziły ekipy remontowo - budowlane, by nauczyciele... ››

Zarówno szkoły, których organem prowadzącym jest powiat, jak i miasto, nie były w wakacje puste. W wielu radomszczańskich szkołach wakacje spędziły ekipy remontowo - budowlane, by nauczyciele i uczniowie tych placówek oświatowych mogli rozpocząć nowy rok szkolny w lepszych warunkach.

 

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne

W tym roku kończy się kilkuletni proces termomodernizacji szkół podległych Starostwu Powiatowemu w Radomsku. Niedawno zakończyły się prace termomodernizacyjne przedborskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych., jednak ekipy remontowe nie opuściły jeszcze szkoły, gdyż aktualnie trwa tam remont kotłowni, polegający na wymianie pieca. Za termomodernizację ZSP w Przedborzu oraz za wszelkie prace związane z tą inwestycją powiat zapłaci 553 609 zł.

 

 

 

Swoje oblicze zmieniło także I LO w Radomsku (ul. Armii Krajowej), które było ostatnią podległą powiatowi szkołą na terenie miasta, która nie przeszła termomodernizacji. Prace przy "Fabianim" dobiegają końca. Jeśli chodzi o bilans całej inwestycji to w I Liceum zakres prac budowlanych obejmuje: izolację cieplną, roboty w zakresie okładziny tynkowej, montaż okien PCV i parapetów, remont instalacji centralnego ogrzewania oraz wymianę starych urządzeń odgromowych. Ponadto zostanie też wykonany tzw. drenaż opaskowy, czyli odwodnienie wokół budynku szkoły. Do wejścia "Jedynki" prowadzą teraz całkiem nowe schody, a ponadto zniknął stary, obskurny wiatrołap z luksferów. Łączny koszt termomodernizacji i innych prac przy radomszczańskiej "Jedynce" to bagatela 1 316 215 zł.

 

 

 

Warto dodać, że jeżeli chodzi o termomodernizację powiatowych szkół, to Starostwo stara się wykorzystać wszelkie możliwości, aby pozyskać na oświatę pieniądze z budżetu państwa oraz różnorakich programów:

- Chcieliśmy pozyskać dofinansowanie na termomodernizację tych dwóch szkół i przystąpiliśmy do programu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi – mówi starosta Jerzy Kaczmarek. – Na początku nasze wnioski zostały zakwalifikowane, ale potem zmieniono zasady i nie otrzymaliśmy tych pieniędzy. Pomimo to udało nam się wykonać te inwestycje z własnych pieniędzy - dodaje.

 

 

 

Ponadto w czasie wakacji prace trwały także przy II LO (ul. Bugaj). Tam swoje oblicze zmienił parking i dziedziniec przed szkołą. Zniknął stamtąd stary asfalt, który zastąpiony został przez kostkę brukową.

 

 

Szkoły podstawowe i gimnazja

Najpoważniejszy remont ze wszystkich radomszczańskich szkół, których organem prowadzącym jest Urząd Miasta przeszedł Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 3 (ul. Szkolna). Jest to kolejna szkoła po ZSG nr 7, w której gruntowny remont przeszła sala gimnastyczna. Remont sali gimnastycznej przy ZSG nr 3 pochłonie 500 000 zł., czyli więcej niż zakładano początkowo w planach. Okazało się, że zakres prac jest dużo większy niż przewidywano. Ta szkoła także własnymi siłami przygotowała pracownię informatyczną.

 

 

 

Ekipy remontowe 'odwiedziły' w te wakacje także ZSG nr 4 (ul. Św. Jadwigi Królowej). W tej szkole wymieniono okna w segmencie B. Całkowity koszt tej inwestycji to 100 000 zł.

 

 

 

Również radomszczańska 'Trójka' (ul. Dąbrowskiej) dostała w tym roku fundusze na przeprowadzenie remontów. W PSP 3 w wakacje trwały prace przystosowujące budynek, w którym mieści się szkoła do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Ponadto remont przeszło zaplecze przy sali gimnastycznej, a także gabinet pielęgniarki przerobiono na gabinet rehabilitacyjny.

 

 

 

Także we wspomnianym ZSG nr 7 na Kowalowcu (ul. 11 Listopada) w te wakacje trwały prace remontowe. W tamtym roku tamtejsza sala gimnastyczna przeszła remont, a teraz wymieniono instalację grzewczą. Koszt tej inwestycji to 100 000 zł.

Więcej o:
szkoła liceum remont termomodernizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE