Szkoła w Płoszowie po remoncie. Uczniowie rozpoczną zajęcia w odnowionej placówce

Szkoła w Płoszowie po remoncie. Uczniowie rozpoczną zajęcia w odnowionej placówce Fot. UG Radomsko

Dobiega końca remont Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie. W poniedziałek, 4 września uczniowie wrócą do nauki w odnowionym budynku.

Inwestycja rozpoczęła się z początkiem wakacji. Jej zakres był bardzo szeroki. Prace polegały na dociepleniu stropodachów i dachu, wymianie orynnowania, obróbki dekarskiej, uzupełnieniu ubytków w elewacji oraz jej pomalowaniu, wymianie okien w sali gimnastycznej, a także modernizacji oświetlenia wewnętrznego oraz instalacji centralnego ogrzewania. Zostały pomalowane  dwie sale lekcyjne oraz biblioteka szkolna. Trwa jeszcze gruntowny remont kotłowni.

- Cieszę się bardzo, że społeczność naszej placówki rok szkolny 2023/2024 rozpocznie w odnowionej szkole. Przyjazne warunki do nauki są bardzo istotne zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli – zauważa Beata Przygoda – Pukacz, dyrektor PSP w Płoszowie.

Dyrektor PSP w Płoszowie zauważa ponadto, iż pewne prace remontowe będą trwały podczas roku szkolnego. 

– Przed nami montaż paneli fotowoltaicznych wraz z gruntową pompą ciepła. Wykonano już część prac w tym zakresie m.in. odwierty na boisku szkolnym. Pragnę jednak podkreślić, iż ich kontynuacja nie wpłynie na bezpieczeństwo uczniów ani na proces edukacyjny – mówi dyrektor Beata Przygoda - Pukacz. 

Co ważne, remont PSP w Płoszowie wpłynie nie tylko na wygląd placówki, ale przełoży się na efekt ekonomiczny, ekologiczny i społeczny. Placówka będzie tańsza w utrzymaniu, a dzięki zredukowaniu zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska jej beneficjentami będą też mieszkańcy Płoszowa.

Wartość inwestycji to bez mała 2 mln złotych. Środki pochodziły z dotacji, którą Gmina Radomsko w kwocie 763, 957 zł otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz ze środków własnych gminy.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko płoszów szkoła płoszów remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE