Szkoła w Kietlinie - Szkołą Niepodległej

Szkoła w Kietlinie - Szkołą Niepodległej Fot. Archiwum szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kietlinie otrzymała zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej”, a po drugie- znalazła się w gronie dziesięciu szkół całej Polski, które najlepiej wykonały zadania pod względem kreatywności, zaangażowania uczniów oraz lokalnej społeczności.

Uroczysta gala odbyła się 8 lutego br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Wzięła w niej udział pięcioosobowa reprezentacja uczniów, dyrektor szkoły - Justyna Broniszewska oraz koordynator konkursu- Jadwiga Podawca.

Placówka otrzymała certyfikat i wiele nagród, m.in. mobilną tablicę interaktywną, gry, albumy i publikacje poświęcone historii Polski. Delegacja wzięła także udział w konferencji naukowej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu - Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego oraz premiera- Mateusza Morawieckiego. Obejrzeliśmy wystawę z okazji 100. rocznicy inauguracyjnego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego, wysłuchano pięknego koncertu oraz zwiedzono budynek Parlamentu, spotykając wielu znanych polityków.

Przypomnijmy, że od 1 września 2017 r. do 31 grudnia 2018 r. szkoła z Kietlina uczestniczyła w konkursie ogłoszonym przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Polegał on na wykonaniu zadań, do których należało zaangażować zarówno uczniów, jak i społeczność lokalną. Na bieżąco można było śledzić podejmowane działania na stronie internetowej i facebooku. Nasze działania promowały lokalne media. Spośród 400 szkół zgłoszonych do konkursu, certyfikaty „Szkoły Niepodległej” przyznano 214 placówkom. Spośród 214 szkół wyróżnionych certyfikatami, komisja konkursowa wybrała 10 zwycięskich, wśród których znalazła się nasza szkoła.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Instytucjom, Organizacjom oraz Lokalnej Społeczności za włączenie się w zaplanowane działania.

Więcej o:
psp kietlin szkoła niepodległa sejm nagroda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE