Szkoła w Kamieńsku realizuje projekt Laboratoria Przyszłości

Szkoła w Kamieńsku realizuje projekt Laboratoria Przyszłości Fot. PSP w Kamieńsku

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieńsku realizuje projekt Laboratoria Przyszłości. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie szkół w budowaniu kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości koncentrują się na umiejętnościach matematycznych, naukach przyrodniczych, technologii i inżynierii, co ma wpłynąć na wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny w naszym kraju.

Uczestnicząca w programie PSP w Kamieńsku otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności uczniów.

Zakupiono m.in. drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami, lutownice, wkrętarki, wiertarkę, statyw fotograficzny, mikroport, sprzęt oświetleniowy do realizacji nagrań, mikrofony, nagłośnienie, gimbal, aparat fotograficzny, kamerę, maszyny do szycia, sprzęt AGD, wirtualne laboratorium Empiriusz.

Sprzęt ten umożliwi prowadzenie ciekawych zajęć angażując uczniów i rozwijając ich talenty techniczne, artystyczne oraz inżynieryjne. Uczniowie będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Zajęcia staną się atrakcyjniejsze i umożliwią rozwijanie kompetencji przyszłości.

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk szkoła kamieńsk psp kamieńsk laboratoria przyszłości projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE