Szkoła w Gidlach przeszła termomodernizację

Szkoła w Gidlach przeszła termomodernizację Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zakończyła się termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach. W uroczystym podsumowaniu realizacji tej inwestycji uczestniczyli: wójt gminy Gidle Lech Bugaj, poseł Anna Milczanowska, Ewa Gajzler - Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, radni gminy Gidle, przedstawiciele rodziców, uczniowie oraz nauczyciele.

Termomodernizacja gmachu szkoły w Gidlach była jedną z największych w ostatnim czasie inwestycji Gminy Gidle. Jego realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Dzięki wykonanej termomodernizacji poprawi się nie tylko bilans energetyczny obiektu, ale także jego estetyka, komfort uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Inwestycja ta była możliwa dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób. To udowadnia, że w jedności siła, a chęci oraz możliwości finansowe muszą iść w parze i wzajemnie się uzupełniać – mówi Ewa Gajzler, która w imieniu Zarządu Powiatu gratulowała szybkiego i sprawnego zakończenia inwestycji.

Uroczystość podsumowująca zadanie pn.: „Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach”, które odbyło się w piątek 8 października, było też okazją do przypomnienia historii szkoły oraz integracji mieszkańców gminy Gidle.

Więcej o:
powiat radomszczański gidle szkoła gidle termomodernizacja inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE