Szkolą się na drużynowych

W poniedziałek 26 lipca na stanicy Hufca Radomsko w Białym Brzegu rozpoczęła się Harcerska Akcja Szkoleniowa. Do swoich funkcji przeszkoleni zostaną przyszli drużynowi i komendanci szczepów.... ››

W poniedziałek 26 lipca na stanicy Hufca Radomsko w Białym Brzegu rozpoczęła się Harcerska Akcja Szkoleniowa. Do swoich funkcji przeszkoleni zostaną przyszli drużynowi i komendanci szczepów.

 

W tegorocznych kursach udział bierze prawie pięćdziesięciu uczestników nie tylko z Radomska, ale również z Opoczna, Łodzi czy Koszalina. Ich celem jest przygotowanie młodych ludzi do bycia liderami harcerskich środowisk.

 

- W czasie kursu prowadzone są przeróżne zajęcia programowe - m.in. z podstaw wychowawczych, planowania pracy, dokumentacji, bezpieczeństwa, finansów czy promocji. Przygotowują je doświadczeni instruktorzy naszego hufca, którzy nie tylko przekazują "suchą" wiedzę, ale również wymieniają doświadczenia z uczestnikami. Dzięki temu każdy wychodzi z kursu z czymś nowym - mówi Marta Krzysztofik, komendantka HAS.

 

Choć są wakacje, młodych ludzi czekają dwa tygodnie ciężkiej pracy - zajęcia programowe odbywają się codziennie od 10.00 do 21.30, a w przerwach między nimi harcerze muszą wykonać sporo dodatkowej pracy - przygotować plan pracy drużyny, napisać rozkaz czy stworzyć próbę na stopień harcerski. Jednak pomimo tak napiętego programu uczestnicy nie narzekają. Przeszkodą dla nich nie jest też deszczowa pogoda.

 

Kursy zakończą się 6 sierpnia. Uczestnicy którzy pomyślnie zaliczą egzaminy końcowe otrzymają patenty drużynowych.

Więcej o:
harcerze biały brzeg
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE