Szkoła rolnicza w Dobryszycach otworzyła drzwi

Fot. Wojciech Bojdo

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach zachęcał uczniów ósmych klas do rozpoczęcia nauki w tej placówce. W piątek, 22 kwietnia w dobryszyckim „rolniku” zorganizowano Dzień Otwarty.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach to jedyna tego typu szkoła na terenie powiatu radomszczańskiego.

- W naszym zespole prowadzimy dwie podstawowe szkoły: pięcioletnie technikum oraz branżową szkołę pierwszego stopnia. Do techniku prowadzimy nabór w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii oraz nowość – technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej. Na poziomie szkoły branżowej prowadzimy nabór do dwóch zawodów: kucharz oraz operator maszyn i pojazdów rolniczych. Szkoła cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie po ostatnich naszych sukcesach. W tym roku dwoje naszych uczniów dostało się na olimpiadę centralną, która odbędzie się w maju w SGGW w Warszawie. Świadczy to o dobrym poziomie nauczania w naszej szkole – mówi Wiesław Olejnik, dyrektor ZSCKR w Dobryszycach.

Ósmoklasiści, którzy w piątek odwiedzili szkołę w Dobryszycach, mogli zapoznać się z jej ofertą, zwiedzić placówkę oraz porozmawiać z nauczycielami, absolwentami i uczniami. Dużym zainteresowanie cieszyło się zwiedzanie pracowni gastronomicznych, weterynaryjnych oraz zapoznawanie się ze sprzętem rolniczym, którym szkoła dysponuje.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański dobryszyce szkoła dobryszyce szkoła rolnicza w dobryszycach zsckr w dobryszycach dni otwarte
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE