Szkoła Muzyczna w Radomsku świętuje 45-lecie istnienia

Szkoła Muzyczna w Radomsku świętuje 45-lecie istnienia Fot. UM Radomsko

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku świętowała dziś 45-lecie działalności placówki. Z tej okazji zorganizowano Koncert Jubileuszowy w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły. Nie zabrakło serdecznych życzeń oraz urodzinowego tortu.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia Radomsku to prężnie działająca placówka, której wychowankowie uświetniają swoimi występami wiele wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jej absolwenci pełni pasji i motywacji są gotowi do dalszej pracy przy doskonaleniu swoich umiejętności w szkołach na wyższych stopniach.

Sukcesy placówki są efektem pracy wielu wspaniałych pedagogów, którzy potrafią dostrzec indywidualne predyspozycje każdego z uczniów i odkrywać talenty.

- Ten wspaniały jubileusz to święto dla całej społeczności szkoły, a także kilku pokoleń absolwentów, dla których droga muzyczna zaczęła się właśnie w Radomsku. To tutaj odkrywali piękno muzyki, rozmaite brzmienia instrumentów, poszukiwali swojej artystycznej drogi. Uczniom szkoły wraz z muzyką przekazywana jest bogata historia i tradycja oparta o działalność radomszczańskich artystów już w początkach XX wieku - pisał w liście gratulacyjnym prezydent Jarosław Ferenc, dziękując jednocześnie dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu za całokształt pracy i rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci oraz młodzieży z Radomska.

Więcej o:
radomsko szkoła muzyczna radomsko 45-lecie jubileusz jubileusz szkoły muzycznej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE