Szklana niedziela w Parku Solidarności

Pod hasłem "Szklana niedziela" zorganizowano ekopiknik w parku Solidarności w Radomsku.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz magistrat zorganizowały w niedzielę, 1 lipca coroczne plenerowe spotkanie edukacyjne w postaci ekopikniku w parku Solidarności.

W tym roku impreza jest poświęcona selektywnemu gromadzeniu opakowań szklanych i została zorganizowana pod hasłem „szklana niedziela”. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak należy prawidłowo pozbywać się odpadów szklanych i co właściwe należy umieszczać w pojemniku na szkło. Ale nie tylko szkło mogli przynosić mieszkańcy do specjalnie przygotowanych pojemników i kontenerów. Można się było pozbyć także odpadów innego typu: puszek, baterii i telefonów komórkowych. Wzamian pracownicy PGK przekazywali ekologiczne gadżety.

Nie zabrakło też innych atrakcji - dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali animacje, a dla dorosłych uczestników konkursy z nagrodami. Czas podczas ekopikniku umilała muzyka. Przed publicznością zaprezentował się Sebastian Chwilczyński, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych i Elektronicznych w Radomsku oraz artyści Agencji Artystycznej Moc z koncertem „Słowiańska krew”.

Patronat medialny nad imprezą objął portal Radomsko24.pl.

Więcej o:
ekopiknik pgk ekologia szklana niedziela
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE