Szkła progresywne – wszystko, co musisz wiedzieć

Szkła progresywne – wszystko, co musisz wiedzieć

Szkła progresywne są rozwiązaniem dla osób cierpiących na prezbiopię, czyli starczowzroczność, która dotyka około 10 mln Polaków. Prezbiopia powoduje problemy z widzeniem zarówno obiektów bliskich, jak i dalekich. Okulary progresywne posiadają w swoich soczewkach obszary o różnej mocy, pozwalając na wyraźne widzenie w różnych odległościach. Adaptacja do okularów progresywnych może wymagać czasu, ale po kilku dniach użytkowania zapewniają one dużo większy komfort w porównaniu do noszenia dwóch par okularów.

Kto potrzebuje okularów progresywnych?

Osoby w wieku od 40 do 55 lat często doświadczają problemów ze wzrokiem, takich jak trudności w czytaniu z bliska, odczytywaniu tekstu na ekranie komputera czy rozmazywanie się widzenia. Badania wykazały, że główną przyczyną tych problemów jest prezbiopia, która niezależnie od trybu życia dotyka większość Polaków powyżej 40 roku życia. Okulary progresywne są dedykowane osobom mającym problemy z widzeniem zarówno dali, jak i bliży. Dzięki różnym obszarom mocy w soczewkach tych okularów, umożliwiają ostry obraz obiektów znajdujących się na różnych odległościach.

Wady i zalety okularów progresywnych

Jedną z podstawowych zalet okularów progresywnych jest możliwość zastąpienia dwóch par okularów. To oznacza, że już nie trzeba nosić osobno okularów do czytania i oddzielnej pary do dali. Okulary progresywne są tak zaprojektowane, że posiadają różne obszary mocy w soczewkach, umożliwiając wyraźne widzenie na różne odległości.

Nie tylko przynosi to wygodę, ale także pozwala zaoszczędzić na kosztach. Oprócz tego, okulary progresywne mogą spełniać funkcje zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Dostępne są również modele z soczewkami fotochromowymi, które automatycznie przyciemniają się w zależności od natężenia światła.

Wady okularów progresywnych wiążą się z koniecznością adaptacji do nich. Na początku może być trudno przyzwyczaić się do korzystania z różnych obszarów mocy w soczewkach i dostosować się do nowego widzenia. W niektórych przypadkach może się również pojawić zniekształcenie obrazu na brzegach soczewek, co może być niekomfortowe dla niektórych osób.

Skorzystaj z profesjonalnej obsługi online i porad ekspertów z Optykwnecie.pl, aby wybrać okulary, które idealnie odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Cena okularów progresywnych zależy od kilku czynników. Generacja soczewek, szerokość pola widzenia, cena oprawek i dodatków, takich jak powłoka antyrefleksyjna, wpływają na ostateczny koszt. Łączna cena okularów progresywnych zaczyna się od około 500 złotych, ale warto wiedzieć, że zwykle trzeba się liczyć z wyższą ceną ze względu na indywidualne preferencje i potrzeby.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE