Szersza oferta komunikacji miejskiej w dzielnicy Bartodzieje w Radomsku

Szersza oferta komunikacji miejskiej w dzielnicy Bartodzieje w Radomsku Fot. J. Gębicz

Od 1 listopada 2023 r. MPK w Radomsku rozszerza swoją ofertę w dzielnicy Bartodzieje. Poinformował o tym miejski radny Jacek Gębicz.

- Na wniosek, który złożyłem w tej sprawie jako radny w imieniu mieszkańców dzielnicy, autobus linii 9 będzie wjeżdżał w ulicę Orzeszkowej z pętlą na końcu drogi i z przystankiem w pobliżu marketu Dino. Na razie jest to mały krok ku poszerzeniu oferty MPK dla mieszkańców dzielnicy Bartodzieje, jednak w przyszłości po przebudowie ul. Witosa autobus będzie mógł kursować tą właśnie drogą od ul. Orzeszkowej do ul. Narutowicza – zauważa radny Jacek Gębicz.

- Wniosek mój dotyczył również wjazdu autobusu MPK innej linii w ulicę Batalionów Chłopskich, która ma 1,5 km długości w związku z czym skoro komunikacja miejska ma być bliżej mieszkańców zasadność tego wniosku wydaje się być oczywista – dodaje Jacek Gębicz.

W sprawie ulicy Batalionów Chłopskich trwają analizy, gdyż – jak podkreśla radny, problemem jest jak na razie brak miejsca na pętlę autobusu na końcu drogi.

Więcej o:
radomsko mpk radomsko bartodzieje autobusy jacek gębicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE