Szczotka i grzebień do brody - co warto mieć w swojej domowej toaletce?

Szczotka i grzebień do brody - co warto mieć w swojej domowej toaletce?

Pielęgnacja brody jest dla wielu mężczyzn równie ważna, co właściwe rozczesywanie i modelowanie włosów. Koniec końców coraz szersze grono stawia na klasyczne stylizacje, w których bujny zarost odgrywa istotną rolę. W niniejszym artykule sprawdzimy, jakie szczotki i grzebienie będą najlepsze do modelowania, ale też rozczesywania brody. Zapraszamy do lektury.

Szczotka i grzebień - dlaczego każdy brodacz powinien je mieć?

Każdy mężczyzna, który chce dbać o swój zarost, powinien mieć szczotkę i grzebień. Dlaczego? Szczotka do brody to akcesorium, które ułatwia jej modelowanie. Odpowiednio ukształtowane ząbki rozplątują włosy i usuwają spomiędzy nich resztki jedzenia oraz naskórka. Grzebień odgrywa tu podobną rolę, przy czym dzięki niemu można też efektywniej masować skórę znajdującą się pod zarostem. Dzięki tym zabiegom:

- łatwiej uporządkować brodę,

- zarost wygląda okazale i zdrowo,

- usuwamy ciała obce, które są potencjalnym źródłem dermatologicznych stanów zapalnych.

Jaką szczotkę lub grzebień wybrać dla siebie?

Grzebień lub szczotka do brody to akcesoria, których nie należy wybierać przypadkowo. Pierwszą rzeczą, na którą mężczyzna powinien zwrócić uwagę, jest materiał, z którego dany przyrząd został wykonany. Plastikowe grzebienie dostępne często w najniższej cenie to wyroby słabej jakości, których stosowanie prowadzi do splątywania i szarpania zarostu. Jeśli już stawiamy na tworzywa sztuczne, wybierzmy rozwiązania z grubymi i masywnymi zębami. Dzięki temu mamy pewność, że nie złamią się podczas intensywnego szczotkowania.

Drewniana szczotka do brody to prawdziwa klasyka, którą preferują mężczyźni na całym świecie. Powodów, dla których warto ją wybrać, jest co najmniej kilka. Pierwszy z nich to trwałość. Drewno jest wytrzymałe, a wykonane z niego ząbki z pewnością się nie złamią. Druga sprawa to właściwości elektrostatyczne drewna. Jest to materiał, który z całą pewnością nie naelektryzuje włosów. Trzecią kwestią jest stylowy wygląd drewna, które wpadnie w oko każdemu mężczyźnie.

Gęstość szczotki i grzebienia - co wybrać?

Grzebień lub szczotka do brody powinny zapewniać maksimum komfortu podczas rozczesywania. Jeśli mężczyzna stawia na potężny, dziki zarost, to polecanym rozwiązaniem będzie akcesorium z szeroko rozstawionymi ząbkami. Przy bardziej fantazyjnych stylizacjach warto postawić na akcesorium z ciaśniejszym układem ząbków. Dzięki niemu stylizacja włosów będzie znacznie łatwiejsza, choć trzeba będzie się do niej przyłożyć. Na koniec warto zwrócić uwagę na rozmiar grzebienia. Przedmiot ten powinien być w miarę niewielki, aby można było się nim wygodnie posługiwać w pracy, domu oraz podróży.

Jesteśmy przekonani, że gdy już wszystko na ten temat wiesz, wybór odpowiedniej szczotki lub grzebienia będzie dla Ciebie łatwiejszy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE