Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 87-letniej kobiety. Pomógł policyjny śmigłowiec

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 87-letniej kobiety. Pomógł policyjny śmigłowiec Fot. KPP Radomsko

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 87 – letniej mieszkanki gminy Ładzice, która wyszła ze swojego domu i zaginęła. Ze względu na zły stan zdrowia seniorki, zaniki pamięci oraz specyfikę podmokłego terenu działaniom nadano najwyższy priorytet. W poszukiwania oprócz ogromnych sił policyjnych, strażaków włączono również psy tropiące oraz policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

W nocy z 26 na 27 maja 2021 roku policjanci otrzymali informację od osób opiekujących się starszą panią, że kobieta wyszła z domu i mimo nocy do niego nie wróciła.

- Zgłaszająca była bardzo zaniepokojona sytuacją ze względu na liczne choroby 87 -latki. Ponieważ, kobieta cierpi na wiiele chorób istniało realne zagrożenie jej życia. Liczyła się każda godzina. Poszukiwania seniorki rozpoczęto po północy. Do działań dołączali kolejni zaalarmowani i stawiający się do służby policjanci, również z sąsiednich jednostek oraz strażacy. Funkcjonariusze przeczesywali teren przyległy do domu zaginionej, sprawdzali także placówki medyczne. Przeszukiwanie wyznaczonego obszaru było utrudnione ze względu na znajdujące się tam rozległe tereny leśne, bujną roślinność, podmokły, bagnisty teren. W pewnym momencie doświadczona załoga policyjnego śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy użyciu kamery termowizyjnej ,dostrzegła osobę znajdującą się w rowie melioracyjnym zasilającym rzekę Wartę. Szybko podali lokalizację mundurowym będącym na lądzie. Pilot śmigłowca „posadził” maszynę na pobliskiej polanie i również pospieszył z pomocą – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

O godzinie 4.40 policjanci wynieśli na brzeg kobietę stojącą w wodzie. Okazało się, że 87-latka była kompletnie zdezorientowana, mocno wyziębiona, wycieńczona, nie można było z nią nawiązać żadnej rozmowy. Policjanci okryli ją kocami termicznymi i zanieśli do radiowozu. Wiedzieli, że seniorka musi szybko otrzymać pomoc medyczną. Dlatego zdecydowali, że sami szybko przewiozą ją do szpitala. Kila minut później starsza pani została przekazana pod opiekę lekarzy.

Więcej o:
radomsko policja radomsko poszukiwania zaginionej zaginiona kobieta gmina ładzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE