Szczepcie się! Apeluje pacjentka oddziału covidowego szpitala w Radomsku

Fot. Sebastian Nems

Ponad 90 proc. przypadków zakażeń koronawirusem, które kończą się pobytem w szpitalu, to osoby niezaszczepione przeciw Covid-19. To samo dotyczy zgonów. - Szczepcie się, by nie cierpieć tak jak ja – apeluje pani Janina pacjentka, która w ciężkim stanie trafiła na oddział covidowy Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Fala Omikronu w Polsce błyskawicznie się rozpędza. Widzimy najwyższe od początku epidemii poziomy zakażeń. Według specjalistów czas, kiedy najwięcej ludzi trafiać będzie do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem spodziewany jest w trzecim tygodniu lutego. Już teraz oddziały covidowe są wypełnione pacjentami. Tymi opiekują się medycy – codziennie w ogromnym trudzie. Do pacjentów muszą zakładać kombinezony – podwójną warstwę, także podwójne rękawiczki, maseczkę i przyłbicę. W takim stroju jest ciężko wytrzymać kilka minut nic nie robiąc… a co dopiero wykonywać czynności związane z pielęgnacją chorego.

- Jest gorąco. Szczególnie pielęgniarki, opiekunki, u tych pacjentów, którzy są najciężej chorzy, muszą w pracę włożyć duży wysiłek fizyczny, parują okulary, parują te ochronki jakie mamy na sobie - mówi Izolda Giedyk, Kierownik Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Radomsku.

- Szczepcie się! – apleuje pani Janina. Kobieta trafiła do radomszczańskiego szpitala w ciężkim stanie, nie zaszczepiła się przeciw Covid-19 i zachorowała. Dziękuje służbie zdrowia z Radomska i zapowiada, że się zaszczepi. Dlaczego wcześniej tego nie zrobiła? Nie umie powiedzieć, ale tłumaczy, że w rodzinie przekonuje wszystkich do zaszczepienia się – by nie cierpieli tak jak ona.

Pielęgniarka Wioletta Deska ma osiemnaście lat doświadczenia w zawodzie ale takich zachorowań nie widziała.

– Jest wielu ludzi, którzy negują tę chorobę, mówią, że nie istnieje... uważają, że to jest wymyślone, że my się tak przebieramy tutaj. Ale ja bym chciała, by wszyscy zrozumieli, że Covid to bardzo poważna choroba. Życzę by się zaszczepili i dbali o siebie i by zrozumieli sens naszej pracy – bardzo bym o to prosiła – mówi pielęgniarka radomszczańskiego szpitala.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Covid19 Covid19 Radomsko Szpital radomsko Covid-19
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE