„Szansa na sukces” uczniów i nauczycieli ZSE-E w Radomsku

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku realizowane są dwa projekty, dzięki którym zostaną podniesione kompetencje zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Radomszczański „elektryk” pozyskał na projekty dofinansowanie. Ich wartość to ponad 2 mln złotych.

Pierwszy projekt to „Szansa na sukces” o wartości ponad 1,7 mln zł. Uczestniczy w nim blisko 190 uczniów i przeszło 30 nauczycieli.

- W ramach tego projektu uczniowie „elektryka” obywają kursy, szkolenia oraz staże u pracodawców. Uczą się praktycznej nauki zawodu. Zarówno uczniowie, jak i firmy, które ich zatrudniają otrzymują za to wynagrodzenie. Staże są motorem napędowym tego projektu, bo uczniowie, widząc, jakie przynoszą korzyści, chętnie się na nie zapisują – mówi Mirosław Dratwiński, nauczyciel w ZSE-E w Radomsku.

W ramach drugiego projektu wyposażono pracownię informatyczną w 20 nowych zestawów komputerowych. Koszt tego projektu to ponad 300 tys. zł.

- To bardzo nowoczesne komputery. Zastawy te pracują na systemie Windows. Jednak po to, by nasi absolwenci mieli wiedzę o innych systemach, otrzymamy również komputery firmy Apple – opowiada Jarosław Majstrowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Oprócz nowych komputerów, w ramach projektu zakupiono też sprzęt do lutowania światłowodowego.

- Uczniowie będą się uczyć korzystania z takiego sprzętu, dzięki czemu ich konkurencyjność na rynku pracy wzrośnie – podkreśla Jarosław Majstrowicz.

Więcej o:
radomsko zsee radomsko radomsko elektryk projekt dofinansowanie szansa na sukces
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE