Szafa garażowa - co to jest?

Szafa garażowa - co to jest?

Szafy garażowe to coraz popularniejsze meble wolno-stojące, które najczęściej możemy spotkać w garażach, ale nie tylko. Znajdują zastosowanie również w wielu innych miejscach, a to wszystko dzięki wielu zaletom takim jak łatwość przesuwania, czy brak ingerencji w podłogę.

Szafa garażowa to całkowicie bezpieczny mebel, w którym możemy przechowywać różne rzeczy. Co jeszcze musisz wiedzieć o szafach garażowych? Sprawdź to!

Zastosowanie szaf garażowych

Szafy garażowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do garaży. W końcu są to miejsca, w którym znajduje się wiele różnych rzeczy - narzędzia, czy chociażby sprzęty, które używane są bardzo rzadko np. narty, czy rolki. Jednak trzeba wiedzieć, że szafy metalowe świetnie nadają się także do parkingów podziemnych. Wystarczy, że postawimy taki mebel na swoim miejscu postojowym i możemy korzystać z dodatkowej przestrzeni. Co więcej: nie musimy się obawiać, że w taki sposób zabraknie miejsca na samochód, bowiem szafy garażowe mają bardzo specyficzny kształt.

Wiele osób mogłoby tutaj stwierdzić, że po co są szafy garażowe, skoro praktycznie każde mieszkanie ma przydzieloną piwnicę, czy innego rodzaju schowek, w którym możemy przechowywać róże przedmioty. Jednak trzeba tutaj podkreślić, że obecnie coraz częściej buduje się bloki i inne budynki, które nie posiadają takich dodatkowych przestrzeni, a więc szafy garażowe czasem są jedynym rozwiązaniem. Szeroki wybór szaf garażowych możemy znaleźć w ofercie firmy MaxStorage na stronie https://maxstorage.pl

Najważniejsze zalety szaf garażowych

Nie ma co się dziwić, że szafy garażowe są coraz częściej wykorzystywane, ponieważ mają one wiele zalet. Jedną z nich jest to, że są one wolnostojące, dlatego też nie ma żadnego problemu z ich przesuwaniem. Nie bez znaczenia jest też to, że nie musimy ingerować w podłogę, a poza tym nie wymagają one żadnego kotwiczenia do ściany - co dla niektórych osób jest szczególnie ważne. Klejenie, przywieranie?

Zapomnij! Są to proste meble, w którym możemy przechowywać rozmaite przedmioty, do których możemy zaliczyć m.in. wózki dziecięce, czy sprzęt sportowy. Szafy garażowe ważą dość sporo - ok. 300 kg, co przekłada się na to, że są one solidne i bezpieczne. Ponadto mogą być one wyposażone w różne dodatki, które ułatwiają korzystanie z nich - takie jak lampki LED, czy różne haki, na których możemy umieścić np. narty.

Brak miejsca w mieszkaniu to już nie problem!

Na brak miejsca w mieszkaniu narzekają zwłaszcza osoby, które mieszkają w niewielkich mieszkaniach, ale również ci, którzy mają duży dom, lecz zbyt dużo rzeczy. W takim wypadku szafy garażowe to najlepszy wybór, bowiem możemy je postawić praktycznie wszędzie - zarówno w garażu, jak i również na parkingu podziemnym. Są one niezwykle solidne, dlatego też nie musimy się obawiać, że rzeczy, które będą przechowywane w takiej szafie, ulegną jakimś uszkodzeniom. W szafie garażowej możemy z powodzeniem przechowywać sprzęt narciarski, turystyczny, opony, wózki, czy różnego rodzaju narzędzia.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE