Szachy i kodowanie, czyli nauka przez zabawę

Szachy i kodowanie, czyli nauka przez zabawę Fot. arch. muzeum

Od 9 do 12 lipca w Galerii Muzeum w Radomsku odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży „Zakodujesz czy Zaszachujesz”, prowadzone we współpracy z grupą Szach Mat Amigo. Kodowanie i programowanie bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać by odnaleźć się dziś na rynku pracy. To też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku.

Szach Mat Amigo to nieformalna grupa pasjonatów szachów i kodowania robotów edukacyjnych, która dzieli się swoją wiedzą na zajęciach organizowanych w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Roboty i tablety do nauki kodowania dla dzieci udostępniane są przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłomnicach.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale też w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim – pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzań i usług. Takiej nabyte umiejętności przez dzieci i młodzież podczas warsztatów pozwolą w łatwiejszy sposób zrozumieć różne nowinki technologiczne.

Więcej o:
radomsko szachy szach mat amigo radomsko muzeum radomsko warsztaty szachy i kodowanie robotów muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE