System przeciwpożarowy w szpitalu sprawny

System przeciwpożarowy w szpitalu sprawny

System zabezpieczeń przeciwpożarowych w szpitalu działa prawidłowo, a ujawnione podczas ostatniej kontroli usterki nie oznaczają, że w budynku Szpitala Powiatowego w Radomsku doszło do zagrożenia przebywających tam osób - zapewnia Zarząd Powiatu Radomszczańskiego.

Pytania związane z utrzymaniem i serwisowaniem systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych istniejących w Szpitalu Powiatowym w Radomsku pojawiły się najpierw podczas  styczniowych obrad Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, a następnie podczas ostatniej sesji Rady Powiatu  Radomszczańskiego. W protokole po przeprowadzonej w 2018 r. inspekcji szpitalnego systemu przeciwpożarowego wytkniętych zostało kilka niewielkich uchybień w funkcjonowaniu tego systemu. Dyrekcja szpitala otrzymała zalecenie, aby we wskazanych terminach usunąć ujawnione usterki. Większość wytycznych została już zrealizowana, pozostałe – będą wykonane w niedługim czasie.  

Mimo zapewnień, zarówno ze strony dyrekcji szpitala, jak również ze strony Komendanta PPSP w Radomsku, że ujawnione usterki nie powodowały zagrożenia dla osób przebywających na terenie szpitala, radni Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego uznali, że problemem należy zająć się szczegółowo. Trwa analiza dokumentacji związanej z utrzymaniem i serwisowaniem systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych w szpitalu.   

Jak zapewnia dyrektor szpitala, Piotr Kagankiewicz, radni – zgodnie z prawem - mają wgląd do dokumentów. Wskazuje jednak, że konieczna jest analiza całości dokumentacji, a nie – tak jak to miało miejsce podczas sesji Rady Powiatu w dniu 20 marca 2019 roku – podejmowanie prób wyciągania wniosków na podstawie pojedynczych, wyjętych z kontekstu dokumentów.  Z cytowanego podczas sesji dokumentu mogło wynikać, że w szpitalu jest niebezpiecznie, bo nie wiadomo, czy czujniki przeciwpożarowe działają, czy nie działają. Tymczasem, jak zapewnia dyrektor szpitala, wątpliwości dotyczyły czujników potrzebnych do rozbudowy systemu przeciwpożarowego. Ponadto: ponowny przegląd systemu został już dokonany, czujniki są sprawne.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
szpital system alarmowy kontrola
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE