Sypie i będzie sypać. Radomsko pod śniegiem

Sprawdziły się prognozy meteorologów. Przed nami prawdzie zimowe dni. Od samego rana w Radomsku pada intensywny śnieg. Spadła też temperatura grubo poniżej zera. Synoptycy zapowiadają, że będzie jeszcze gorzej.

Plac 3 Maja, w poniedziałek 21 stycznia, późnym wieczoremSprawdziły się prognozy meteorologów. Przed nami prawdzie zimowe dni. Od samego rana w Radomsku pada intensywny śnieg. Spadła też temperatura grubo poniżej zera. Synoptycy zapowiadają, że będzie jeszcze gorzej.

Wypadki, kolizje ....

Od rana na terenie Radomska i powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali liczne stłuczki i kolizje drogowe. Do dwóch stłuczek doszło na trasie szybkiego ruchu (DK1). Na wysokości Dobryszyc kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w bariery energochłonne. W drugim przypadku osobowy peugeot wywrócił się, a uszkodzenia były na tyle poważne, że auto było odholowane. W  Radomsku, tuż przed 8.00 na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Jagiellońskiej zderzyły się citroen berlingo oraz toyota corolla. Dwie godziny później, bmw uderzyło w przydrożną reklamę na ulicy Wyszyńskiego.

W poniedziałkowych godzinach wieczornych śnieg dawał się już we znaki wszystkim, zarówno pieszym i kierowcom. Ulice przysypała kilkucentymetrowa warstwa śniegu. - W tych warunkach bardzo ciężko się  jeździ po mieście, góra 30 km/h - mówi jeden z kierowców. - Widziałem kilka pługów więc może będzie lepiej - dodaje z optymizmem.

Co nas czeka w ciągu następnych dni?


Bądźmy przygotowani na nową dostawę świeżego śniegu. We wtorek (22 stycznia) w naszym województwie przybędzie nawet 7 cm śniegu. Termometry pokażą od - 7 do - 9 st. W środę (23 stycznia) pogoda bez zmian. Będzie padać, a temperatura spadnie do - 10 stopni. W czwartek, 24 stycznia, synoptycy dodatkowo zapowiadają mgły. Więcej o pogodzie w Radomsku TUTAJ

Więcej o:
śnieg wypadki zima zima 2013 akcja zima
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE