Symulacja wyborów prezydenckich w PG 3

W środę 15 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku odbyła się symulacja wyborów prezydenckich, w której uczestniczyli uczniowie różnych szkół.

W symulacji wyborów prezydenckich wzięli udział uczniowie takich szkół jak ZSG nr 4, PG nr 3, I LO oraz II LO. Akcja miała na celu uświadomienie, jak ważnym elementem życia i postawy obywatelskiej jest udział w wyborach.
Fot. ilustracyjne/sxc.hu
- Jesteśmy w państwie, w którym nie ma władzy. To państwo nazywa się Leniuchowo. Każda grupa ma inne zadanie. Powołano komitety wyborcze, media oraz komisję wyborczą. Musimy zorganizować wybory tak, by wybrać prezydenta, który doprowadzi nasze państwo do świetności - zdradziła Klaudia Krawczyk, organizatorka całej akcji.

Na "prezydenta" został wybrany Dawid Lempart z komitetu wyborczego SZTOS (II LO).

Akcja została zorganizowana przez uczniów Klubu Europejskiego PG 3 w ramach projektu gimnazjalnego "Wiem, dlaczego wybieram".

- Projekt ten ma na celu nie tylko zachęcenie starszych osób do zagłosowania w wyborach. Ma także uświadomić nas - młodzież, jak ważny jest nasz głos - dodała Joanna Kempa.

W środę 22 kwietnia o godz. 15.00 na ulicach miasta (obok PKO koło rzeczki) przewidziano happening uliczny, który będzie związany z projektem.

Więcej o:
pg 3 gimnazjum wybory
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE