Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul Wyszyńskiego i Tysiąclecia zostanie wkrótce uruchomiona

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul Wyszyńskiego i Tysiąclecia zostanie wkrótce uruchomiona

Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku. Inwestycja zostanie prawdopodobnie oddana do użytku jeszcze przed Wielkanocą.

Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku jest jednym z najniebezpieczniejszych w mieście. Dlatego zapadła decyzja o montażu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

- Będzie to tzw. sygnalizacja inteligentna, akomodacyjna, wyposażona w wyczuwające natężenie ruchu pętle indukcyjne, połączone ze sterownikiem. Dzięki temu zielone światło będzie paliło się dłużej tam, gdzie na przejazd oczekuje więcej samochodów – wyjaśnia naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku Aleksander Broszkowski.

Inwestycja rozpoczęła się w lutym. Została już wykonana instalacje podziemna. Zamontowano wysięgniki z sygnalizatorami. Zostały one już podłączone do instalacji (obecnie świeci się pulsujące światło). Aktualnie wykonywane są prace brukarskie.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy. Koszt zadania to blisko 280 tys. złotych. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
radomsko sygnalizacja świetlna skrzyżowanie tysiąclecia wyszyńskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE