Święty Mikołaj w drodze... do Ukrainy. Przystanek w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

Fundacja Przyszłość dla Ukrainy UA FUTURE prowadzi akcję „Mikołaj w drodze”. Zbierane są zabawki na prezenty świąteczne dla dzieci, środki czystości. Kilka polskich miast, w tym Radomsko, przyłączyło się do pomocy. Paczki pełne prezentów dla dzieci trafią do Donbasu, a także w okolice Lymania, Izjum czy Kupiańska oraz do Jazłowca. Prezesem Fundacji jest radomszczanin Piotr Kaszuwara.

W Radomsku w akcję włączył się Miejski Dom Kultury, to tutaj można było przynosić paczki. Udało się ich uzbierać 15. We wtorek, 27 grudnia sam prezes Fundacji Przyszłość dla Ukrainy UA FUTURE przyjechał by odebrać zebrane podarunki.

- Akcja wzięła się stąd, że od marca, czyli od praktycznie samego początku wojny jako Fundacja jeździmy tam gdzie jest najwięcej potrzebujących osób. Te wyjazdy sprawiły, że zobaczyłem, że w tych niebezpiecznych rejonach mieszkają dzieci. Chcielibyśmy w tej całej traumie wojny zostawić im chociaż jedno dobre wspomnienie, że przyjechał Mikołaj, że przyjechały elfy. Może kiedyś nie będą wspominać tylko śmierci, krwi, głodu... ale będą wspominały też dobry moment, że ten Mikołaj przyjechał - mówił Piotr Kaszuwara, prezes Fundacji Przyszłość dla Ukrainy UA FUTURE.

Fundacja w kilku miastach w Polsce zbiera gotowe paczki, np. zapakowane w pudełko po butach, podpisane, czy to paczka dla chłopca, czy dla dziewczynki i w jakim wieku. Prezenty będą zbierane do 28 grudnia, tak aby razem z Mikołajem z Kramatorska rozwieźć je 6 stycznia do dzieci, które wciąż żyją w strefach przyfrontowych.

Dziennikarz Piotr Kaszuwara korespondentem wojennym w Ukrainie jest od 2016 roku. W sierpniu 2022 przeprowadził się do tego kraju na stałe. Od marca jeździ z pomocą humanitarną w rejony walk.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Święty Mikołaj w drodze... do Ukrainy. Przystanek w Radomsku UA FUTURE
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE