Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Święty Mikołaj w bibliotece

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej zapachniało bożonarodzeniową choinką. Wszystko za sprawą dzieci z radomszczańskich przedszkoli, które spotkały się w bibliotece, by wspólnie ozdobić świąteczne drzewka i spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Organizatorami imprezy byli: Miasto Radomsko, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Publiczne Przedszkole nr 6. Fundatorem choinek był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Impreza czytelnicza pt. „Biało-czerwone drzewko bożonarodzeniowe” miała szczególny charakter, ponieważ ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci w przedszkolach nawiązują do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zanim przedszkolaki wraz z nauczycielami przystąpiły do ubierania drzewek obejrzały inscenizację pt. „Kłopoty w Laponii” przygotowaną przez dzieci z PP nr 6 oraz panie: Ewę Dydoń, Mariolę Krzyżowską i Małgorzatę Terkę.

Po przedstawieniu nadszedł czas spotkania ze Świętym Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom wręczył prezenty w postaci kolorowych książek z bajkami. Nie zabrakło także słodkich upominków.

Następnie przedszkolaki przystąpiły do ubierania choinek. Po chwili wszystkie zielone drzewka, dzięki wykonanym przez dzieci ozdobom zyskały świąteczny charakter.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

komentarze