Świętowano jubileusz 50-lecia PSP nr 5 w Radomsku

Świętowano jubileusz 50-lecia PSP nr 5 w Radomsku

Początki szkoły sięgają roku 1920, gdy po odzyskaniu niepodległości została ona włączona do sieci szkolnictwa powszechnego. Dokumenty archiwalne zaświadczają, iż 100 lat temu dzieci z dzielnicy Bartodzieje rozpoczęły naukę w dwuklasowej szkole podstawowej, która w niedługim czasie przekształciła się w szkołę trzyklasową, a następnie w dwustopniową. W 1970 r. rozpoczęto nauczanie w murach obecnego budynku, w październiku tego samego roku szkoła otrzymała imię wielkiego, polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Jubileusz to okazja do przypomnienia czasu budowania wzajemnego zaufania, współpracy i odnoszenia wielu sukcesów, których świadkami były pokolenia naszych absolwentów.

Obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły inaugurowała dyrektor Danuta Kaczmarczyk.  Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID - 19, udział w uroczystości wzięli jedynie przedstawiciele samorządów klasowych oraz pracownicy szkoły.
                                            

Dzień 14 października 2020 r. zapisze się w historii szkoły jako jeden z najważniejszych. Właśnie tego dnia nastąpiło oficjalne pożegnanie dotychczasowego sztandaru oraz przekazanie szkole nowej chorągwi.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli prezentację przedstawiającą najważniejsze chwile z życia szkoły oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli, przypominający biografię patrona Mikołaja Kopernika. Święto szkoły było okazją nagrania nowej wersji hymnu szkoły.

- Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu wyrażamy słowa uznania dla byłych i obecnych dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, wszystkich rodziców, uczniów i absolwentów oraz władz lokalnych za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju szkoły.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za ufundowanie nowego sztandaru.Uczniom życzymy wielu sukcesów, by po latach wspominali swoją szkołę z sympatią  i wzruszeniem, bowiem „Są takie miejsca, czasy i ludzie, których się nigdy nie zapomina...” – mówi Danuta Kaczmarczyk, dyrektor szkoły

Więcej o:
psp nr 5 radomsko jubileusz psp nr 5 radomsko psp nr 5
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE