Świętowali 50 lat małżeństwa

Świętowali 50 lat małżeństwa

W dniu 14 grudnia, w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Jubilaci zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie - jedynym odznaczeniem rangi państwowej nadawanej przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje. Jest to nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat przysiędze. Dekoracji Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

Gratulacje złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski, który przekazał jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 5 par małżeńskich. Odznaczone zostały następujące osoby:

1. Pani Bożenna Dominiak i Pan Edward Dominiak
2. Pani Maria Jędryszek i Pan Kazimierz Jędryszek
3. Pani Elżbieta Krupińska i Pan Jerzy Krupiński
4. Pani Halina Rybak i Pan Stefan Rybak
5. Pani  Krystyna Woźniak i Pan Lucjan Woźniak

Jubileusz „Złotych Godów” uświetnił koncert Pani Beaty Garbarz-Hebda, której akompaniowała córka Joanna.

Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku prosi wszystkich małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej o:
złote gody radomsko medal złote gody radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE