Święto superbohaterów dnia codziennego

Święto superbohaterów dnia codziennego

W pracę wkładają całe serce i ogrom doświadczenia. Często jest bardzo trudno, ciężko i dramatycznie. Mowa o pracownikach socjalnych, których święto każdego roku przypada 21 listopada.

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone corocznie 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 i podtrzymane w nowej ustawie z 2004 roku.

Pracownicy socjalni na co dzień pomagają najbardziej potrzebującym, słabym i bezbronnym, wspierają niepełnosprawnych. Ich telefon z prośbą o pomoc może zadzwonić w każdej chwili. Bardzo często problemy swoich podopiecznych przeżywają jak własne.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w nowej siedzibie MOPS przy ul. Sadowej 5 zorganizowano uroczystość, gdzie prezydent Jarosław Ferenc i Andrzej Barszcz dyrektor Ośrodka, złożyli serdeczne podziękowania pracownikom za zaangażowanie i otwartość na problemy i potrzeby mieszkańców miasta.

- Bardzo się cieszę ze mogę być z państwem podczas waszego święta. Wy, jako pracownicy socjalni spełniacie bardzo ważną rolę społeczną a z docenieniem nie zawsze jest tak, jak powinno być. Życzę abyście mieli z wykonywanej pracy satysfakcję. Pracownik socjalny jest bardzo ważną osobą w społeczeństwie - podkreślił w przemowie prezydent.

Dyrektor Andrzej Barszcz, dziękując pracownikom za całokształt działalności w obszarze pomocy społecznej, życzył wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności oraz sił do podejmowania dalszych wyzwań.

Więcej o:
mops mops radomsko dzień pracownika socjalnego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE